Přeskočit menu na obsah stránky

Přihlášení

Přihlášení
jméno
Heslo
Dalekohledy Matoušek / .. / Na AZ / EQ GoTo montáži

Na AZ / EQ GoTo montáži

Meade ETX-90 Observer GoTo

Meade ETX-90 Observer GoTo
ISBN: 0110090
Katadioptrický dalekohled s optickým designem Maksutov – Cassegrain o průměru objektivu 90 mm a ohniskové vzdálenosti 1250 mm na vidlicové azimutální montáži poskytuje začínajícím i pokročilým amatérským astronomům nádherné pohledy na objekty hvězdné oblohy a to vše s velkým komfortem. Automatické vyhledávání až 30 tisíc objektů z databáze, jejich automatické sledování a nízká hmotnost celého dalekohledu umožňují příjemné pozorování z domova, balkónu, zahrady nebo v tmavé lokalitě mimo světla města. Dalekohled je výborný pro pozorování Měsíce, planet sluneční soustavy, ale i malých jasnějších objektů jako jsou kulové hvězdokupy a planetární mlhoviny. Světelnost optického systému f/13,8, rozlišovací schopnost až 1,3“, maximální doporučené zvětšení za ideálních podmínek 180x. Korekční meniskus je opatřen vysoce kvalitní antireflexní vrstvou UHTC (Ultra High Transmission Coating), která zvyšuje celkový kontrast výsledného obrazu. Dva okuláry Super Plössl s úložným průměrem 1,25“ f=26 mm (zv. 48x) a f=9,7 mm (zv. 129x), elektronický hledáček s červeným bodem - Red Dot. Ocelový chromovaný polní stativ s nastavitelnou výškou 69 – 116 cm. Celková hmotnost sestaveného přístroje je 8 kg. Hmotnost tubusu dalekohledu s vidlicí je 3 kg. Vidlice s tubusem je na stativu upevněna na sklopné desce, jejímž nakloněním je, možné z azimutální montáže udělat paralaktickou. To je vhodné například pro fotografování slabších objektů delší expozicí. Uživatelsky příjemný ovládací počítač Meade Audiostar s databází 30 tisíc objektů. Ustavení dalekohledu je velmi snadné díky přednastavenému automatickému vyhledání dvou aktuálně viditelných hvězd pro kalibraci. Možnost připojení fotoaparátu nebo astronomické kamery. Napájení z 6 článků AA (nejsou součástí dodávky), nebo z externího zdroje 12V DC (nutno dokoupit zvlášť). Dalekohled se dodává v aluminiovém vypolstrovaném kufříku, stativ v pevném vaku. Přepravní hmotnost 18 kg.  Dostupnost: 3-5 dní
Cena: 16 500,00 Kč

Meade ETX-125 Observer GoTo

Meade ETX-125 Observer GoTo
ISBN: 0110127
Katadioptrický dalekohled s optickým designem Maksutov – Cassegrain o průměru objektivu 127 mm a ohniskové vzdálenosti 1900 mm na vidlicové azimutální montáži poskytuje začínajícím i pokročilým amatérským astronomům nádherné pohledy na objekty hvězdné oblohy a to vše s velkým komfortem. Automatické vyhledávání až 30 tisíc objektů z databáze, jejich automatické sledování a nízká hmotnost celého dalekohledu umožňují příjemné pozorování z domova, balkónu, zahrady nebo v tmavé lokalitě mimo světla města. Dalekohled je výborný pro pozorování Měsíce, planet sluneční soustavy, ale i malých jasnějších objektů jako jsou kulové hvězdokupy a planetární mlhoviny. Světelnost optického systému f/15, rozlišovací schopnost až 1“, maximální doporučené zvětšení za ideálních podmínek 230x. Korekční meniskus je opatřen vysoce kvalitní antireflexní vrstvou UHTC (Ultra High Transmission Coating), která zvyšuje celkový kontrast výsledného obrazu. Dva okuláry Super Plössl s úložným průměrem 1,25“ f=26 mm (zv. 73x) a f=9,7 mm (zv. 195x), elektronický hledáček s červeným bodem - Red Dot. Ocelový chromovaný polní stativ s nastavitelnou výškou 69 – 116 cm. Celková hmotnost sestaveného přístroje je 12 kg. Hmotnost tubusu dalekohledu s vidlicí je 5 kg. Vidlice s tubusem je na stativu upevněna na sklopné desce, jejímž nakloněním je, možné z azimutální montáže udělat paralaktickou. To je vhodné například pro fotografování slabších objektů delší expozicí. Uživatelsky příjemný ovládací počítač Meade Audiostar s databází 30 tisíc objektů. Ustavení dalekohledu je velmi snadné díky přednastavenému automatickému vyhledání dvou aktuálně viditelných hvězd pro kalibraci. Možnost připojení fotoaparátu nebo astronomické kamery. Napájení z 6 článků AA (nejsou součástí dodávky), nebo z externího zdroje 12V DC (nutno dokoupit zvlášť). Přepravní hmotnost 23 kg. Dostupnost: 3-5 dní
Cena: 23 500,00 Kč

Meade 8" ACF LX90 GPS

Meade 8" ACF LX90 GPS
ISBN: 0124094

Katadioptrický dalekohled s výbornou optikou ACF (Advanced Coma Free) s antireflexními vrstvami UHTC. Optický design je modifikací klasického systému Schmidt-Cassegrain se speciálním tvarem Schmidtovy korekční desky. Výsledný obraz je bez komy v celém zorném poli a obrazy hvězd jsou menší a ostřejší než poskytuje klasický Schmidt-Cassegrain. Průměr hlavního zrcadla 209.6 mm, průměr korekční desky 203 mm. Průměr sekundárního zrcadla 76 mm, tzn. obstrukce 37,4 %. Ohnisková vzdálenost 2034 mm, světelnost f/10, rozlišovací schopnost 0,56“, limitní hvězdná velikost vizuálně 14.0 mag. Zaostřování posunem hlavního zrcadla. Zámek polohy hlavního zrcadla. Materiál skla zrcadel Pyrex, korekční deska je z čirého plaveného skla s antireflexními vrstvami UHTC. Dodává se s okulárem SP 26 mm (zv. 77x), zenitovým zrcátkem 1,25“ a hledáčkem 8x50. Dalekohled je upevněn na vidlicové azimutální montáži LX90 s ocelovým chromovaným výškově nastavitelným stativem. (76 – 128 cm). Montáž řídí uživatelsky příjemný počítač Meade Audiostar s databází 30 tisíc objektů. Je propojený s integrovaným 16 kanálovým GPS přijímačem Sony, který po zapnutí zadá aktuální polohu pozorovacího stanoviště, datum a čas a umožňuje velmi jednoduché ustavení montáže na dvě hvězdy. Rychlost najíždění na objekt je volitelná od 1° do 7° za sekundu, pointační korekce je možné nastavit od 0,01 až do 1 násobku siderické rychlosti s přírůstky po 0,01x. Napájení z 12V (baterie typu C nebo z adaptéru 220V/12V DC či z 12V akumulátoru – zdroje energie nejsou součásti sady). Elektronika je vybavena systémem High Precision Pointing a Meade Smart Drive s permanentní funkcí PEC (Periodic Erorr Correction). Montáž má jemné manuální pohyby použitelné při výpadku napájecího zdroje. Velmi kvalitní dalekohled pro pozorování a fotografování objektů sluneční soustavy, tj. planet a Měsíce, ale i hvězd a hvězdných společenství, tj. hvězdokup a galaxií nebo planetárních a difúzních mlhovin v Mléčné dráze. Je vhodný pro mírně pokročilé a pokročilé amatéry. Hmotnost sestaveného dalekohledu je 24 kg, přepravní hmotnost 31 kg (ve dvou kartonech: 93 x 31 x 28 cm a 76 x 52 x 36 cm). Pro zaslání zvolte druh dopravy „DPD – hvězdářské dalekohledy ve 2 kartonech“.

Dostupnost: 3-5 dní

Cena: 63 900,00 Kč

Meade 8" ACF LX200 GPS

Meade 8" ACF LX200 GPS
ISBN: 0124250

Legendární katadioptrický dalekohled s velmi zdařilou optikou ACF (Advanced Coma Free) s antireflexními vrstvami UHTC. Optický design je modifikací klasického systému Schmidt-Cassegrain se speciálním tvarem Schmidtovy korekční desky. Výsledný obraz je bez komy v celém zorném poli a obrazy hvězd jsou menší a ostřejší než poskytuje klasický Schmidt-Cassegrain. Průměr hlavního zrcadla 209.6 mm, průměr korekční desky 203 mm. Průměr sekundárního zrcadla 76 mm, tzn. obstrukce 37,4 %. Ohnisková vzdálenost 2034 mm, světelnost f/10, rozlišovací schopnost 0,56“, limitní hvězdná velikost vizuálně 14.0 mag. Zaostřování posunem hlavního zrcadla. Zámek polohy hlavního zrcadla. Materiál skla zrcadel Pyrex, korekční deska je z čirého plaveného skla s antireflexními vrstvami UHTC. Dodává se s okulárem SP 26 mm (zv. 77x), zenitovým zrcátkem 1,25“ a hledáčkem 8x50. Dalekohled je upevněn na mohutné vidlicové azimutální montáži LX200 s ocelovým chromovaným výškově nastavitelným stativem. (76 – 128 cm). Montáž řídí uživatelsky příjemný počítač Meade Autostar II s databází cca 147 000 objektů. Je propojený s integrovaným 16 kanálovým GPS přijímačem Sony, který po zapnutí zadá aktuální polohu pozorovacího stanoviště, datum a čas a umožňuje velmi jednoduché ustavení montáže na dvě hvězdy. Rychlost najíždění na objekt je volitelná od 1° do 7° za sekundu, pointační korekce je možné nastavit od 0,01 až do 1 násobku siderické rychlosti s přírůstky po 0,01x. Sledovací rychlosti.siderická a uživatelsky nastavitelná.  Napájení z 12V (baterie typu C nebo z adaptéru 220V/12V DC či z 12V akumulátoru – zdroje energie nejsou součásti sady). Elektronika je vybavena systémem High Precision Pointing a Meade Smart Drive s permanentní funkcí PEC (Periodic Erorr Correction). Montáž má jemné manuální pohyby použitelné při výpadku napájecího zdroje. Velmi kvalitní dalekohled pro pozorování a fotografování objektů sluneční soustavy, tj. planet a Měsíce, ale i hvězd a hvězdných společenství, tj. hvězdokup a galaxií nebo planetárních a difúzních mlhovin v Mléčné dráze. Je vhodný pro pokročilé amatéry. Hmotnost sestaveného dalekohledu je 33 kg, přepravní hmotnost 43 kg (ve dvou kartonech: 93 x 31 x 28 cm a 79 x 56 x 36 cm). Pro zaslání zvolte druh dopravy „DPD – hvězdářské dalekohledy ve 2 kartonech“.

Dostupnost: 3-5 dní

Cena: 96 900,00 Kč

Bresser Messier MC-100 EXOS-2 GoTo

Bresser Messier MC-100 EXOS-2 GoTo
ISBN: 4710149

Zrcadlový dalekohled konstrukce Maksutov-Cassegrain s průměrem objektivu 100 mm, ohnisková vzdálenost 1400 mm. Světelnost f/14. Tubus je na okulárovém konci opatřen závitem standardu ETX (M35x1). Výstup 1,25" se zenitovým zrcátkem. Možnost připojení zrcadlovky do ohniska. Okulár Bresser SP 26mm (zvětšení 54x), hledáček Red Point. Doporučujeme zakoupit další okuláry pro vyšší zvětšení. Rozlišovací schopnost 1.2", limitní hvězdná velikost vizuálně 13.mag. 

Paralaktická montáž EXOS-2 je vybavená novým navigačním systémem vyvinutým společností Bresser. Ocelové nohy stativu jsou výškově seřiditelné. Osy montáže jsou uloženy ve dvou kuličkových ložiskách. Maximální rychlost posuvu je 2 stupně za sekundu. Motory jsou spojeny s rotačními čidly polohy. Převodový poměr šnekového kola 144:1. Montáž je dodávána s polárním hledáčkem, k němuž je možné dokoupit osvětlení osnovy. Nově je montáž vybavena přímo portem pro Autoguider standardu ST-4, pointační impulsy jsou posílány přímo z ručního ovládače. Databáze ovládače obsahuje 100.000 objektů. Napájení z 12V DC, montáž je dodávána s držákem pro 8 baterií typu D / LR20, baterie nejsou v součástí balení. Možnost zakoupení adaptéru 230V/12V nebo pomocí kabelu 12V pro napájení např. z autozásuvky. Displej má rozměry 36x63mm a má osm řádků, každý pro 21 znaků. Astronomický SW Stellarium na CD. Vhodný zejména jako planetární a lunární dalekohled. Zobrazí dobře i jasnější DSO a hvězdokupy. Celková hmotnost 13 kg. Pro zaslání zvolte druh dopravy "DPD ---- Hvězdářské dalekohledy dodávané ve 2 kartonech". Dostupnost: na  dotaz

Cena: 23 900,00 Kč

Bresser Messier MC-127 EXOS-2 GoTo

Bresser Messier MC-127 EXOS-2 GoTo
ISBN: 4727199

Zrcadlový dalekohled konstrukce Maksutov-Cassegrain s průměrem objektivu 127 mm, ohnisková vzdálenost 1900 mm. Světelnost f/15. Tubus je na okulárovém konci opatřen závitem standardu ETX (M35x1). Výstup 1,25" se zenitovým zrcátkem. Možnost připojení zrcadlovky do ohniska. Hledáček Red Point. Okulár Bresser SP 26mm (zvětšení 73x),  Doporučujeme zakoupit další okuláry pro vyšší zvětšení. Rozlišovací schopnost 1", limitní hvězdná velikost vizuálně 13,4 mag.  

Paralaktická montáž EXOS-2 je vybavená novým navigačním systémem vyvinutým společností Bresser. Ocelové nohy stativu jsou výškově seřiditelné. Osy montáže jsou uloženy ve dvou kuličkových ložiskách. Maximální rychlost posuvu je 2 stupně za sekundu. Motory jsou spojeny s rotačními čidly polohy. Převodový poměr šnekového kola 144:1. Montáž je dodávána s polárním hledáčkem, k němuž je možné dokoupit osvětlení osnovy. Nově je montáž vybavena přímo portem pro Autoguider standardu ST-4, pointační impulsy jsou posílány přímo z ručního ovládače. Databáze ovládače obsahuje 100.000 objektů. Napájení z 12V DC, montáž je dodávána s držákem pro 8 baterií typu D / LR20, baterie nejsou v součástí balení. Možnost zakoupení adaptéru 230V/12V nebo kabelem 12V pro napájení adaptéru např. z autozásuvky. Displej má rozměry 36x63mm a má osm řádků, každý pro 21 znaků. Astronomický SW Stellarium na CD. Dalekohled je vhodný zejména jako planetární a lunární dalekohled, ale zobrazí dobře i spoustu jasnějších DSO. Celková hmotnost 15kg. Pro zaslání zvolte druh dopravy "DPD ---- Hvězdářské dalekohledy dodávané ve 2 kartonech". Dostupnost: na dotaz

Cena: 27 900,00 Kč

Bresser Messier MC 152 EXOS-2 GoTo

Bresser Messier MC 152 EXOS-2 GoTo
ISBN: 4752199

Zrcadlový dalekohled konstrukce Maksutov-Cassegrain s průměrem objektivu 152 mm, ohnisková vzdálenost 1900 mm. Světelnost f/12,5. Okulárový výtah Hexafoc. Výstup 2" (50,8mm) s redukcí na 1,25" a T-2 adaptérem pro připojení zrcadlovky pomocí příslušného T-2 kroužku (nutno dokoupit podle tyu DSLR). Zenitové zrcátko 1,25", okulár Bresser SP 26mm (zvětšení 73x). Hledáček 6x30 v držáku. Astronomický program Stellarium na CD. Doporučujeme zakoupit další okuláry pro vyšší zvětšení. Rozlišovací schopnost 0.75", limitní hvězdná velikost vizuálně 14. mag. 

Celokovová paralaktická montáž EXOS-2 GoTo je upevněna na ocelových, výškově seřiditelných nohách. Řídící systém obsahuje databázi s více než 100.000 objektů, které dalekohled umí sám vyhledávat a sledovat. Osy montáže jsou uložené na kuličkových ložiskách. Vstup pro autoguider. Dodává se s polárním hledáčkem. Možnost dokoupit osvětlení osnovy tohoto hledáčku. Astronomický software s mapou oblohy. Napájení 12V z dodaného držáku baterií D nebo z adatéru 220V/12V nebo pomocí kabelu 12V, které je možné zakoupit zvlášť. Dalekohled se hodí pro všeobecnou přehlídku oblohy. Pro pozorování detailů planet sluneční soustavy, Měsíce i jasnějších objektů vzdáleného vesmíru. Hmotnost 18 kg.  Dodává se ve dvou kartonech. Pro zaslání zvolte druh dopravy "DPD ----Hvězdářské dalekohledy dodávané ve 2 kartonech". Dostupnost: na dotaz

Cena: 36 900,00 Kč

Celestron Nexstar SLT MC-127 GoTo

Celestron Nexstar SLT MC-127 GoTo
ISBN: 843310

Uživatelsky velmi příjemný a snadno přepravitelný dalekohled optické konstrukce Maksutov-Cassegrain na jednoramenné azimutální montáží s automatickým GTo naváděním, které řídí komfortní ruční ovládač SkyAlign. Databáze ovládače obsahuje více než 4000 objektů. Ovládání je jednoduché. Po zapnutí se vloží datum, čas a pozorovací lokalita ze seznamu. Zbytek udělá dalekohled a během pár minut můžete pozorovat. Průměr zrcadla 127 mm, ohnisková vzdálenost 1500 mm, dva okuláry f=25 mm a f= 9 mm (zvětšení 60x a 167x), diagonální zrcátko 1,25", hledáček typu Red Dot. Výškově nastavitelný ocelový stativ s odkládacím stolečkem. Výborný přístroj pro začínající i pokročilé amatéry. Je vhodný zejména pro pozorování planet sluneční soustavy, Měsíce a jasných objektů vzdáleného vesmíru. Hmotnost 8 kg. Přepravní hmotnost v kartonu 12 kg. Dostupnost: červenec/srpen

Cena: 17 700,00 Kč

Celestron Nexstar 5 SE GoTo

Celestron Nexstar 5 SE GoTo
ISBN: 11036

oualekohled optické konstrukce Schmidt Cassegrain. Průměr objektivu 127mm, ohnisková vzdálenost 1250 mm, f/10 s antireflexní úpravou povrchu korekční desky "XLT". Dalekohled je upevněn na automatizované naváděné polovidlicové azimutální montáži, systému NexStar GoTo s databází 40.000+ objektů s metodou ustavení SkyAlign. Ovladač je možné aktualizovat z internetu. Napájení 12 V (baterie nebo síťový adaptér je nutno zakoupit zvlášť). Tubus je odnímatelný z vidlice a je možné ho použít i na jiné montáži s úchytem standardu Vixen - 1,75". Optický výstup 1.25” rozšiřitelný na 2”, zenitový hranol, okulár f=25mm (zv. 50x), hledáček typu Star Pointer red dot. Limitní hvězdná velikost cca 13. mag. Maximální vhodné zvětšení cca 250 x. Montáž je na nerezovém stativu s nastavitelnou výškou. Sklopením rovníkového klínu je možné změnit montáž na paralaktickou. Hmotnost sestavy 12 kg. Hmotnost s přepravním kartonem 17 kg. Dostupnost: na dotaz

Cena: 28 600,00 Kč

Celestron C8 XLT AVX GoTo

Celestron C8 XLT AVX GoTo
ISBN: 12026

Dalekohled optické konstrukce Schmidt-Cassegrain s průměrem optiky 203 mm a ohniskovou vzdáleností 2032 mm s novou antireflexní úpravou XTL (+7% ve viditelném světle) na paralaktické montáži Advanced VX. Montáž má moderní design a vylepšenou mechanickou konstrukci. Vyšší hlava montáže zabraňuje nárazům dalekohledu či závaží do montáže během prokládání dalekohledu a zároveň umožňuje dalekohled použít od 7° zeměpisné šířky až do 77° z.š. Rychlost pohybu při najíždění je nastavitelná v devíti krocích s maximem 4 obl. stupně za sekundu. Napájení je 12V s běžným odběrem cca 1.2A.  Celková hmotnost 21 kg, montáž 7.7 kg, stativ (2” stojny, celková výška dalekohledu nastavitelná od 112 do 162 cm) 8.2 kg, protizávaží 1 x 5.4 kg.  Ovladač je vybaven dvouřádkovým displejem po 16 znacích. Databáze 40 000+ objektů, 100 uživatelských objektů.  Hledáček 6x30, UNC závit -1.25” výstup, zenitový hranol, okulár 25mm (81x). Vynikající univerzální dalekohled. Pro zaslání DPD zvolte "Hvězdářské dalekohledy ve dvou kartonech". Dostupnost: červenec/srpen

Cena: 51 400,00 Kč

Celestron Nexstar 8 SE

Celestron Nexstar 8 SE
ISBN: 11069
Dalekohled konstrukce Schmidt Cassegrain 203/2032mm, f/10 s novou antireflexní úpravou XLT (+7%), na automatizované naváděné polovidlicové azimutální montáži s databází 40.000+ objektů se systémem SkyAlign. Uživatelsky příjemné ovládání. Možnost upgrade z internetu. Napájení z 12 V zdroje. Tubus se dá sundat z vidlice. Výstup 1.25” rozšiřitelný na 2”, zenitový hranol 90°, okulár Nexstar 25mm (zvětšení 81x), hledáček typu Star Pointer. Součástí je i stativ na nerezových stojnách. Hmotnost dalekohledu 11  kg, hmotnost stativu 4.5 kg. Přepravní hmotnost 25 kg. Dostupnost: červenec / srpen
Cena: 46 400,00 Kč

Obsah košíku

košík je prázdný